Na 7. redni seji ŠTUDENTSKEGA PARLAMENTA, dne 13.02. 1997 so imeli študentski poslanci na dnevnem redu poročilo Študentske vlade za prejšnji mesec, pobude in vprašanja, direktorjevo vizijo razvoja služb ŠOU, spremembo pravilnika o finančnem načrtu in študentski protest.
R. Recek je vlado opozoril, da Agencija za plačilni promet zapira žiro račune fakultetnih organizacij, kar potrjuje potrebo po čimprejšnjem sprejetju Temeljnega akta.
Poslanci so izrazili nezadovoljstvo tudi v zvezi z poročilom o problematiki oblikovanja cen v klubu K4. V primerjavi z nekaterimi klubi na podobnem nivoju, so cene po mnenju poslancev tu višje, kar sproža vprašanje kršitve pogodbe med ŠOU in najemnikom šanka v klubu. Minister za kulturo Mikulin je pojasnil, da bi z znižanjem najemnine najemniku šanka lahko vplivali na znižanje cen, vendar bi ob tem utrpel na kvaliteti predvsem program kluba (le ta se financira iz najemnine). Po anketi revije Glamour, sodi klub s svojo programsko ponudbo v samo špico tovrstnega dogajanja v Sloveniji.
P. Grošelj, ki skrbi za medije, je napovedal skorajšnji sklic sveta RŠ in sveta TRIBUNE. Predvsem slednji naj bi podal ŠP mnenje o trenutnem stanju edinega študentskega časopisa. Poslanci so na koncu sprejeli poročilo vlade.
V nadaljevanju seje pa je letelo veliko očitkov na predlagano Vizijo razvoja služb ŠOU. Direktor ni pripravil vizije področja za katero je pristojen - službe ŠOU, temveč je poskušal opredeliti predvsem vizijo ŠOU kot celote. Po mnenju poslancev je nedopustno, kako lahko direktor ŠOU govori o študentskih interesih in organih, ki ga upravljajo, saj za to ni pristojen. Zbodel jih je tudi predlog, po katerem naj bi šlo v letošnjem proračunu Študentskemu parlamentu le 1/3 sredstev lanskega proračuna ŠP. Službe ŠOU na čelu z direktorjem so profesijonalni aparat, ki je po aktih ŠOU podrejen tako Študentski vladi kot Študentskemu parlamentu.
Naposled so vizijo zavrnili in jo vrnili direktorju v popravek, za kar ima 28 dni časa.
Pod zadnjo točko dnevnega reda se je Študentski parlament opredelil, da odločno protestira proti diskriminatornemu povišanju zavarovanja avtomobilske odgovornosti, ki poleg diskriminatornosti najbolj obremenjuje ravno populacijo, ki je finančno najšibkejša(mlade do 25 leta starosti). V kolikor ne bo odziva v roku 14 dni, se bodo poslanci odločali o nadalnjih korakih
Na 6. redni seji ŠTUDENTSKEGA PARLAMENTA, dne 22.01. 1997 so študentski poslanci sprejemali program in vizijo dela Študentske vlade ter služb ŠOU za leto 1997. Na dnevnem redu pa je bila še problematika oblikovanja cen v klubu K4.
Direktor Vili Granda je najprej predstavil že omenjeni program in vizijo dela služb ŠOU.
Med kratkoročnimi cilji je izpostavil potrebo po vlaganju določenih sredstev v povečanje poslovne konkurenčnosti in razširitvi poslovanja (nova računalniška obdelava, vlaganje v poslovalnice), kar kratkoročno prinaša dodatne stroške.
Po drugi strani se programi na področju interesnih aktivnosti vsako leto širijo na nova področja, tako bo treba počasi umestiti prioritetne dejavnosti po posameznih področjih.
Ne velja pozabiti pristopa h kolektivni pogodbi in pa seveda sprejetja predvidenih finančnih postavk za področje dela služb ŠOU.
Stabilni pogoji delovanja celotne organizacije, stabilna finančna osnova, razpoznavni nivoji odločanja ter dolgoročna usmeritev ŠOU kot študentsko - političnega subjekta predstavljajo osnovne smernice dolgoročnih ciljev.
Potem, ko so začela deževati prva vprašanja ter pripombe na direktorjevo izvajanje, pa so poslanci razpravo tega dela druge točke dnevnega reda prenesli na naslednjo sejo, saj so gradivo dobili tik pred samo sejo.
Sledila je razprava o programu in viziji dela Študentske vlade. Še prej pa je predsednik vlade Polh napovedal aktivnosti na področju naložb v Študentski kulturni center in študentski servis na Boršnikovem trgu. Največ vprašanj, ki so letela na "vladnike", je bilo naslovljenih na ministra za socialo in zdravstvo (glede uvedbe dodatnih bonov za sadje - malico, kreditnem štipendiranju, problematiki ustanoviteljskih pravic ŠOU v svetu Zavoda študentskih domov...). Poslanci so nato dobili očitno zadovoljive odgovore ter program ŠV za leto 1997 tudi sprejeli.
Okrog problema oblikovanja cen v "študentskem klubu" K4 se je vnela burna razprava, v kateri so poslanci izrazili nezadovoljstvo zaradi očitno previsokih cen pijače v klubu K4. Na koncu je bil sprejet sklep, ki zavezuje Študentsko vlado in direktorja, da pripravijo predloge ustreznih rešitev in jih predložijo Študentskemu parlamentu.